Тара Симов тврди дека Станија Добројевиќ се продава за 700 евра, има и докази!

20 август, 20200
804347_358223-screenshot40-f_ls

Поранешна членка на „Задруга 3“ вели дека старлетата ги продава своите сексуални услуги во Америка и во Македонија.

Тара посочува дека има докази за своите тврдења затоа што блиска пријателка ѝ ги покажала своите пораки на кои се гледа како Добројевиќ и непознат маж преговараат за цената на сексот и местото каде ќе се сретнат:

– Јас лично не ја познавам Станија Добројевиќ, но имам слушнато сè за неа. Случајно, имам другарка која се движи во такви кругови што знае преку сигурни извори кои девојки во Србија се занимаваат со проституција. Некој ѝ испратил скриншотови на кои се гледа Станија како организира датум со клиент и бараше 700 евра за тоа! Таа ми ги покажа пораките и рече дека не може да ми каже кој ги испратил доказите – открива Тара за Информер.

Таа додава дека Станија понекогаш ја намалува цената за своите клиенти.

– Понекогаш таа зема помалку пари, претпоставувам кога некој е нејзин редовен клиент,па му дадава попуст. Долго живеев во Скопје и таму слушнав сè и сешто за Станија во градот. Еден дечко ми рече дека во Македонија гледа само бизнисмени и политичари. Во Србија, таа избегнува да ги продава своите сексуални услуги, за да не ја фатат. Затоа таа постојано патува во Америка или Македонија.

Тара не крие дека во следната сезона „Задруга 4“ ќе се обедини со Кристијан Голубовиќ, кој веќе подолго време е во војна со Станија.

– Гледам дека војната меѓу Станија и Кристијан трае со денови. Тој не лажеш! Не знам зошто Станија едноставно не признава каков бизнис работи ако толку многу луѓе веќе знаат за тоа и имаат докази. Некои девојки од јавната сцена го признаа тоа, затоа сега луѓето помалку ги осудуваат. Ако влезам во „Задруга 4“, сигурно ќе бидам покрај него и ќе го потврдам она што го знам. Кристијан ми е многу интересен. Тој има добри манири, па мислам дека одлично ќе се дружиме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi