Теории на заговор : Авичи, Хилари, Трамп и мрежата на педофили

3 јуни, 20200
collage-hilari-tramp-avici-combo-3-725x422

Децата се злоупотребени и силувани во тајни подруми и подземни тунели. Киднаперите ја пијат својата крв и ги жртвуваат во сатански ритуали. Понекогаш дури ги снимаат за порнографски цели. И сè се случува таму, во соседството. Не е важно дека никој нема докази за тоа, сите се убедени дека тоа навистина се случува затоа што едноставно има смисла. Стотици, можеби илјадници, навидум, нормални луѓе веруваат дека окултните педофилни синџири ги мачат децата со неказнивост и дека оние што се обидуваат да изложат вакви вистини се погубени.

На Твитер повторно се зборува за смртта на Авичи, која започна нова теорија на заговор – дека всушност е убиен славниот диџеј, бидејќи, се разбира, тој имал информации за синџир за педофили во кој бил вклучен и американскиот претседател Доналд Трамп.

Сепак, оваа теорија не е многу забележана во мејнстрим медиумите и е далеку попопуларна на платформите како што се „Јутјуб“ и „Редит“, и сè станува уште лудо кога самоубиствата на фронтменот на „Саудгарден“ Крис Корнел и Линкин Парк Честер Бенингтон се вклучени во приказната. Како што се тврди на мрежите, „работеа заедно на изложување на педофилниот синџир во музичката индустрија“. Истото, сепак, беше речено за Ентони Бурдајн, познат готвач, па самоубиството е очигледно знак дека имале план да извршат фронтален напад врз педофилната индустрија.

Во овој контекст, често се спомнува видеото на Авичи „За подобар ден“, во кое тој, наводно, сакал да каже во кодови дека знаел сè и дека ќе им го раскаже на сите; Во 2015 година, самиот Авичи објасни дека со спотот за оваа песна сакал да ја подигне свеста за трговијата со деца, а не да ги изложува тајните друштва на педофилите.

Иако коментарите под видеото на „Јутјуб“ претежно се влошуваат со „Авичи знаеше премногу, а глобалистичките педофили го грабнаа, РИП“, она што ја прави оваа теорија особено интересна е фактот дека Хилари Клинтон не е во центарот на имагинарниот педофилски круг.

Можеби најбизарната од сите теории што орбитираа околу претседателските избори во 2016 година беше Пикагат: според оние што се ширеле и верувале во тоа, е-поштата на Џон Подеста, менаџер за кампања за Хилари Клинтон, содржеле тајни шифрирани пораки за трговија со деца наменети за сексуална злоупотреба на демократските конгресмени, со седиштето на операцијата во пицерија во Вашингтон.

Теориите кружат по социјалните медиуми и достигнаа неверојатно широк тираж. Привлекоа огромно внимание на национално ниво, не само поради бизарноста, туку и затоа што во споменатата пицерија се закани со пиштол, со намера да се справи со сопствениците и да ги ослободи децата кои служат како сексуални робови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris