Тригодишно девојче во Тајван кое леташе змеј ја крена во воздух силен ветер

31 август, 2020
фдсф

Тригодишно девојче во Тајван беше кренато во воздух од малку посилен ветер откако се заплетка во опашката на змејот што го пушти да лета.

Инцидентот се случи во неделата на фестивалот Змеј во Хсинчу, Тајван. Локалните медиуми објавија дека девојчето завршило со мали гребнатини на лицето и вратот, пишува Би-Би-Си.

На видеата од инцидентот се гледа како учесник од 13 килограми на Меѓународниот фестивал „Змеј“ се заплетка во долга лента од портокалов змеј што се креваше на неколку секунди во воздухот.

Змејот полека се спушташе и луѓето го зграпчуваа, јави ЦНА.

Градоначалникот Лин Чих-чиен се извини на Фејсбук за инцидентот и додаде дека градската администрација ќе го испита случајот за да не се повтори ништо слично.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris