Трудница починала од корона – се заразила на забавата за дочек на нејзинето неродено дете!

31 август, 2020
бејби

31-годишната Камила Грацијано, која беше во осмиот месец од бременоста, почина од вирусот корона кратко време откако роди девојче со царски рез.

Камила беше префрлена во болница само три дена откако стапи во контакт со вирусот, на прославата по повод чекање на нејзиното бебе.

Вакви забави познати како baby shower (дочекување на неродено бебе) се многу познати во САД.

Според бразилските медиуми, Камила била учителка која многу се грижела за време на бременоста. Од почетокот на епидемијата, таа избегнува да гледа луѓе за случајно да не се зарази со короната. Сепак, нејзините пријатели решија да и организираат изненадувачка забава и да и подготват „baby shower“, не знаејќи дека меѓу нив има некој што се разболел од смртоносниот вирус.

– Набргу потоа заразеното лице се разболело и го пријавило на другите што биле таму. За жал, сестра ми го фати вирусот – рече Даниел Амброзио, братот на Камила.

Поради големиот број заразени, нејзиното семејство имало големи проблеми да пронајде бесплатен кревет во градската болница за Камила, со оглед дека во тоа време во Бразил веќе биле регистрирани повеќе од 3,8 милиони случаи.

Откако конечно ја сместиле во болница, лекарите решиле да ја породат поради тешката општа состојба.

 Таа беше подложена на итна царски рез. Иако по операцијата, таа покажа знаци на закрепнување, една недела по царски рез, нејзината состојба се влоши и Камила почина. За среќа, нејзината ќерка не се разболила, а имајќи предвид дека е родена предвреме, напредува многу, напредува Инсајдер.

 – Фала му на Бога, мојата внука покажува дека е борец. Таа е во инкубатор, но дише самостојно и нема потреба од кислород – рече Амброзио.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris