Утринска вежба за мозок: Пронајдете ја медузата во морето од пластични кеси

18 август, 20200
kesa 0

Еден маж успеа да ја најде за 10 секунди, колку време вам ви е потребно?

Во последниве денови, луѓето ширум светот се обидуваат да најдат медуза во море од пластични кеси.

Според The Sun, оваа загатка ја направила компанијата Bahari, која се занимава со еко-производи за домаќинство, а рекордот што некој досега го постигнал е 10 секунди.

Можете ли да бидете побрзи од тоа?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi