Вака Клои Кардашијан „симна“ 20 килограми: Овој план за исхрана е заслужен за оваа неверојатна трансформација!

27 декември, 2020
238095_kloi_ls

Иако многумина беа сигурни дека отишла на операција за намалување на желудникот, таа ги негира овие обвинувања и вели дека нејзината фигура се должи на силната волја и правилниот план на исхрана.

Цел живот се бореше со прекумерна тежина, сè додека не започна да ги применува овие правила. На овој начин, таа успеа да изгуби 20 килограми за една година. Еве ги правилата што строго се следат: Здравјето е на прво место Една од најголемите промени што Клои ги направи кога реши да ја доведе линијата до совршенство е да го стави своето здравје на прво место.

Таа започна да прави вистински избор и да разликува лоша храна од богата со витамини, минерали и протеини. Кога почна да се грижи за хранливата вредност на секоја храна што ја јаде, промените почнаа да се гледаат и на нејзиното тело.

Има 7 оброци секој ден

Седум оброци на ден звучат премногу. Сепак, телото на секој реагира различно, на некои луѓе може да им требаат три оброка на ден, а на други шест. Важно е да го слушате телото и да правите што му одговара.

Оброците што ги јаде Клои се комбинација на различни хранливи материи. Повеќето оброци се засноваат на внес на здрави масти и протеини, како и овошје и зеленчук.

План за исхрана

Утрото започнува со смути направено од сурутка, путер од бадем и сезонско овошје.

Следува закуска која главно се состои од некое сезонско овошје.

Ручекот е фокусиран на протеини. Претежно јаде малку нискокалорично месо и голем дел од салатата.

Следната закуска е неколку јатки и зеленчук.

Пред вечера има уште еден помал оброк, а тоа е претежно сок од домати и едно варено јајце.

Обично јаде риба и салата за вечера.

Ако се чувствува гладна навечер, обично јаде јаболко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber