Вељко вложува околу 100.000 евра во куќата во Тител: Цеца им направи базен, а тие планираат уште да градат!

15 август, 20200
blank__176575__photo_E-Stock_danijel_milutinovic-e1595255690892

Вељко и Богдана Ражнатовиќ се во брак од ноември минатата година, а пред два месеци станаа родители на нивниот син Жељко.

Откако се ожени за Богдана, Вељко поминува многу повеќе време во нејзиниот роден град Тител отколку во Белград, па сега, како што велат, тој решил да инвестира дури 100.000 евра во реновирање на куќата што ја добил како мираз.

„Цеца им направи базен во дворот како подарок и тоа ги мотивираше да ја средат куќата. Тоа е огромен имот и тие сакаат да го направат вистински рај “, изјави извор близок на парот за„ Информер “.

„Веjко има цел спа центар во вилата на Цеца па сака да го направи истото и во Тител. Покрај базенот, каде ќе можат да пливаат во текот на зимата, бидејќи температурата на водата ќе биде околу 32 степени, ќе инсталираат џакузи во куќата, ќе купаат сауна… Вељко веќе донесе справи за тренинг, така што ќе има и лична сала“, продолжи истиот извор.

Како што се напоменува и понатаму, тие сакаат да бидат сигурни дека ќе имаат целосна приватност и дека никој нема да им пречи, па затоа ќе градат голема ограда околу имотот. Наводно, тие ќе засадат трева, цвеќиња, ќе купат лулашки, градинарски мебел, столчиња…

„Акцентот во моментов е на уредување на дворот. Тој ќе ја направи и фасадата на куќата. Имаат и еден помошен објект, кој е правен како ресторан. Во него, го прославија раѓањето на малиот Жељко. Размислуваат за изградба на уште еден ваков објект, но и гаража. Нема да штедат пари. Тие сакаат да направат свој мал рај. Оваа одлука ја донесоа за време на карантинот. Вељко избега од градот во Тител во март и април и тогаш сфати колку животот може да биде убав, удобен и опуштен живот надвор од главниот град. Не ги сака гужвите и вниманието на медиумите, па затоа таму му одговара повеќе “, рече изворот.

Освен сето ова, наводно посебен дел од дворот ќе биде опремен и за миленичињата на Веjко.

„Синот на Цеца има околу 25 кучиња. Секој има своја кутија. Вељко е посветен на грижата за нив. Тој станува наутро да ги нахрани, ги шета, ги обучува … целосно е посветен на нив. Тој сака да ги разубави и тие кутии, ќе вове и греење во нив за кучињата да не измрзнат во зима “, заклучува изворот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi