Видео порака за младите: Во овие 40 секунди ќе сфатите каков хорор е коронавирусот ако не почитувате мерки

12 август, 20200
bigstock-spiritual-support-for-1-1170x600

Предизвикот на сите држави е да пронајдат соодветен начин да се допре до младите и до нивната свест.

Мариано Урало, социолог од мадридскиот универзитет, тврди дека укинувањето на карантинот младите го сфатиле како враќање на слобода. Градските власти на Мадрид снимиле видео со цел на младите да им покажат и да ги убедат дека коронавирусот мора да го сфатат сериозно.

Видеото почнува со кадар на група млади луѓе кои пијат пиво во еден бар и притоа играат во ноќниот клуб.

Во следната сцена се гледа пациент на респиратор, а завршната сцена прикажува крематориум.

Дел од коментарите се дека ова видео е многу морбидно и брутално. Останатите коментираат дека ова е единствен начин да се допре до младите!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi