Влезе во шестата деценија, а изгледа како девојка: Гвен Стефани открива 10 тајни, кои ќе ви помогнат да бидете витки!

16 август, 20200
м,м

Со тројца сина, успешна кариера и јавна романса, многу е тешко да се разбере како Гвен Стефани успева да остане толку фит и секогаш да изгледа совршено.

Нејзината тајна е во малите трикови што ги користи за секогаш да биде физички и психички силна и здрава. Ова се нејзините мали тајни што таа им ги препорачува на сите што сакаат да водат активен живот, да бидат здрави и да постигнат сè навреме.

Бидете доследни

Еден од најважните услови за успех е да бидете упорни. Познато е дека нема резултати ако не вежбате напорно, затоа бидете упорни и држете се на распоредот.

Вежбајте со музика

Бидете сигурни дека ја имате ја вашата листа со музика за вежбање затоа што на тој начин ќе бидете помотивирани да вежбате.

Јадете повеќе растителна храна

Гвен започна вегетаријанска диета кога имала само 12 години и со години е веган. Тоа навистина и помага, но важно е да пронајдете план за исхрана кој ќе биде добар за вашето тело и здравје.

Слушајте го вашето тело

Додека таа секогаш го става акцентот на вежбање, земаше одмори секогаш кога ќе почувствува потреба за тоа. Важно е да се чувствувате добро, да не се обидувате да изгледате добро по секоја цена.


Хидратација, хидратација, хидратација

Една од главните компоненти во нејзиниот секојдневен живот е грижата за хидратација на организмот. Водата е многу важна во вашиот секојдневен живот, затоа обидете се да консумирате повеќе од неа.

Обидете се да ја задржите брзата храна на минимум

Наместо да изберете брза храна, Гвен советува да земете свеж зеленчук богат со растителни влакна, како моркови, на пример.

Готви за семејството

Не посетувајте ресторани и најдете време да готвите вкусно јадење за вас и вашето семејство

Никогаш не казнувајте се

Ако се чувствуватедека ви се јаде нешто слатко, тогаш изедете заради Божјата причина. Имајте умереност и затоа не казнувајте се со ригорозни диети .

Танцување

Танцувањето е одлична физичка активност што може да ви помогне да изгледате подобро и да запознавате нови луѓе. Истражете ги сите училишта за танцување што постојат во вашата област и пробајте неколку. Зошто да не?

Одете на спиење порано

Само на овој начин ќе му го дадете на вашето тело потребниот одмор и време да се регенерира и зацелува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris