Неговиот живот е комплетна мистерија: Скиентолозите веруваат дека Том Круз сам го спасува светот, еве зошто!

16 август, 20200
трртрее

Реткост е за еден холивудски актер со филмови кои обично се блокбастери и кого публиката го обожава заради неговиот талент, да биде затворена за јавноста како Том Круз. Филмската sвезда со години не дава изјави за медиумите, а неговиот живот е целосна мистерија. Јавноста е најинтригирана од фактот дека тој е член на црквата на скиентологијата, па токму затоа, како што се наведува, со години не ја видел својата 14-годишна ќерка Сури.

Бидејќи се разведе од актерката Кејти Холмс во 2012 година, тој не претставуваше никаков емотивен партнер во јавноста, а сите информации за него се на ниво на шпекулации. Разводот никогаш не се зборуваше во јавноста, но се чини дека може да се промени наскоро. Имено, актерката доби понуда да биде гостинка во шоуто „Скиентологија: фер игра“ со актерката и водителка Леа Ремини, која исто така беше член на црквата на скиентологијата, сè до 2013 година, кога ја напушти.

“Повеќето скиентолози се жртви. Јас го знам тоа затоа што јас бев дел од тоа верување. Но, каде е Том, тоа е сосема друга приказна. Тој е многу свесен за сите злоупотреби што се случуваат во Скиентологијата. Тој е дел од тоа. На научниците им е кажано дека самиот Круз тој го спасува светот, па затоа се смета за божество во внатрешноста на црквата. Тој е веднаш до Давид Мискавиј – спасител на слободниот свет. Круз не е во иста категорија како другите членови на црквата и тие дури го нарекуваат ‘г-дин Круз’ ‘- објасни во една прилика Ремини.

Кејти и Том се во брак цели шест години, така што таа го познава подобро од било кој. Актерката никогаш не се отвори да зборува во искуството што го имаше со Том, а дали сега ќе се согласи на темните детали од нивниот брачен живот останува да се види.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi