Беше најголема тинејџерска ѕвезда, а потоа се предаде на пороци: Еве каде е денес Линдзи Лохан!

16 август, 20200
,кј,

Многумина ја паметат како симпатична девојче во хитовите како „Родителска стапица“, а потоа и во „Злобни девојки“.

Имаше успешна филмска кариера, но во еден момент стана немирна. Исто како и секоја тинејџерка.

Линдзи порасна под будното око на фотографите и светските медиуми кои го следеа секој нејзин чекор. Секое пијанство се снимаше на страниците на таблоидите и тоа беше премногу за неа. Што се однесува до многу млади sвезди кои имаа кариера наместо нормално детство.

Таа заврши во рехабилитација неколку пати, беше третирана од алкохол и зависност од дрога и имаше нарушувања на нервниот систем


Дури и кога се чинеше дека се смири малку, таа ги наполни таблоидите со бизарни приказни, откри дека поминува дел од своето време во Дубаи, а потоа почна да се шпекулира и таа премина во исламска вера.

Таа се вери со богатиот Русин Егор Тарабасов, но не сè беше бајка. Нејзиниот свршеник физички ја нападнал додека биле на одмор во Грција.
После тоа, таа целосно се повлече.

Иако не потврди дека се преобратила во ислам, во интервју за Њујорк Тајмс, Линдзи изјави дека се преселила во Дубаи затоа што сакала да избега од Холивуд. Една од причините зошто таа го одбра Дубаи е фактот дека законите за фотографирање и нарушување на приватноста на лицата таму се многу строги.

Таа прво започна да работи во телевизиска продукција, а потоа стана косопственик на ноќен клуб во Атина. Пред само неколку недели, таа стана сопственичка на бар на „плажа“ на грчкиот остров Миконос.

„Не сакам никој да ме осудува. Мојата глума е добра, сакам да работам, едноставно не сакам повеќе да бидам во центарот на вниманието. Не сакам јавноста да знае ништо за мојот приватен живот. Јас сум нормална, драга личност. Добра личност. Јас не сум лоша. И моето минато мора да остане во минатото и луѓето треба да се помират со тоа. Ова е сега најважната работа сега “, вели Линдзи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi