Внимавајте со кого раскинувате. Ова се најлошите хороскопски знаци за „оставање“

22 август, 20200
fgbhn


1. Бик

Смирени и приземни, по природа, биковите можат да станат лути и агресивни на работа кога некој ќе ги вознемири. Биковите нема да ја прифатат паузата мирно и спокојно, туку со вознемирувачка смиреност. Знаете кога се плашите од тоа колку е смирен некој. Можеби дури и мислите дека тие воопшто не се погодени од распадот, но само затоа што не плачат, не значи дека не се тажни. Ако ги оставите, не е невозможно нивниот рационален и чесен стил на комуникација да се замени со ирационални или чудни зборови и дела.

2. Лав

Повеќето од нив имаат неодолив шарм и привлекуваат луѓе, како магнет. Тие зрачат со позитивна енергија кога ќе се поврзат со некого, но во случај на разделба, нема да биде така. Иако пристапот може да биде театарски, Лавот ќе се потпре на мини-манипулацијата за да добие што поголема емпатија за време на разделбата, вклучително и она што ќе дојде од вас. Немојте да се изненадите ако завршите да ги тешите и во одреден момент тие покажуваат извонредна доза грубост кон вас.

3. Девица

Мудрата и внимателна Девица секогаш знае што да каже за да се чувствувате супериорни. После разделбата, Девицата знае точно што да каже за да ви предизвика нервен слом. Тоа е и доблест и маана на овој хороскопски знак. Тие точно знаат како да влезат под вашата кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi