Во семејството на Џастин и Хејли Бибер стигна принова

21 август, 20200
Annotation 2020-08-21 143639

Тие се веселат на новата улога

Канадскиот миленик на жените, пејачот Џастин Бибер и неговата сопруга, 22-годишната Хејли, имаат причина да се радуваат. Имено, пет години постарата сестра на Хајли, Алаја роди бебе девојче, а парот станаа горди – тетка и чичко. Хејли се пофали со среќната вест ,што досега ја криеше, на социјалните мрежи.

Имено, таа на Инстаграм објави фотографија од нејзината постара сестра, нејзиниот сопруг Ендру Ароноу и девојчето што пристигна во семејството – во понеделник. ‘Тешко ми беше да го задржам ова на себе, но мојата убава внука пристигна и совршена е. Тетка Хајлс многу те сака ’, напиша манекенката.

Добрата вест, заедно со истата фотографија од болницата, на нејзините социјални мрежи ја сподели и Алаја, која го откри и името на девојчето. ‘Ирис Еле Ароноу! Се роди на 17 август. Таа е апсолутно совршена, сите сме среќни и здрави “, напиша и се заблагодари на медицинскиот персонал, за што, тврди, искуството од породување поминало подобро отколку што можела да замисли.

View this post on Instagram

#MOOD FOR #2020

A post shared by Alaia Baldwin Aronow (@alaiabaldwin) on

Патем, Џастин повеќе пати изјави дека би сакал да има дете со Хејли, иако таа тврди дека сè уште не е подготвена за тој чекор. Во ноември минатата година, честитајќи и на сопругата за нејзиниот 22 роденден, пејачката напиша на Инстаграм: ‘Среќен роденден љубов! Поради тебе, сакам секој ден да бидам подобар човек. Начинот на кој го живееш својот живот е привлечен. Следната сезона бебе ’. Но, дури и пред тоа, музичарот јавно изрази желба да има деца со Хејли, а тој веќе откри дека повеќе би сакал прво да има ќерка, откако беше во Дизниленд со сопругата ова лето. „Ги обожавам излегувањата со тебе … Еден ден ќе имам татко-ќерка излегувања… Не велам дека ќе се случи наскоро, не е дека се брзам. Само сакам да уживам со тебе уште долго “, напиша Џастин на Инстаграм во тоа време.

View this post on Instagram

went on a road trip pt. 2 🤍

A post shared by Hailey Baldwin Bieber (@haileybieber) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi