Жените се согласуваат: Овие 3 пози во сексот ги обожаваат! А што велат мажите?

31 јули, 2020
167653_profimedia0321017617-1_ls

За вкусовите не треба да се разговара, но ако жените би морале да се сложат за нивните омилени пози во сексот, овие три би издвоиле, според анкетите.  

Она што треба да го знае секој маж е дека жените се многу едноставни кога станува збор за секс.  

Со овие три пози, секој маж ќе се доживее како најдобар во кревет.

Кучешки стил

Оваа поза е на врвот на омилените за жени и мажи. Ги возбудува двата пола затоа што е многу предизвикувачки и провокативен, ги руши границите и ја дава имагинацијата по волја – можете да ја извршите во безброј варијации. Дамите истакнаа дека е особено интересно кога во оваа поза потпаѓаат под надлежност на маж.  Сè уште имам секс со мојот поранешен сопруг и нема да престанам: сакам да се одмаздам ​​ и да ја уништам неговата нова девојка.

Танц во скут

Повеќето жени сакаат да бидат над партнерите затоа што имаат чувство на контрола над играта, а моќта е секогаш силен афродизијак. Престојот на врвот не мора да се ограничува само на една поза, но на многу начини може да има задоволства што можеби и не сте ги почувствувале.

Мисионерска поза  

Оваа поза е потценета, но всушност жените честопати се чувствуваат самозадоволни затоа што без многу напор и акробатка, можат да кулминираат. Оваа класична љубовна поза е совршена за оние кои сакаат да ја чувствуваат моќта на машкото тело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris