5 работи што ја прават жената неодолива: Со овие трикови, ниту еден маж нема да остане имун на вас!

18 јануари, 2021
flert

Жената која ги учи девојчињата како да ги освојуваат богатите открива пет работи што ја прават жената неодолива!

Ако се чувствувате несреќни во љубовта и не можете да освоите некој што ви се допаѓа, прочитајте внимателно затоа што Ана Беј, жена која ги учи другите жени како да ги освојуваат богатите, открива што е неодоливо кај дамите.

И тоа ќе ви помогне да освоите скоро секој маж.

1. Самодоверба

Ана вели дека самодовербата е најважна кога сакате да заведете некого затоа што никој маж покрај вас не сака несигурна жена. Ако немате самодоверба, таа смета дека е многу подобро да разговарате за тоа со вашиот партнер, отколку да се грижите дека тој ќе ве напушти и ќе го нападне поради тоа.

2. Преправајте се недостижни

Ана Беј тврди дека тоа е „најстариот трик“, но додава и дека секогаш работи. Таа ги советува жените да не бидат опседнати со мажите што ги гледаат, бидејќи тие ќе предизвикаат поголем интерес за нив со тоа што не се премногу заинтересирани за нивното однесување. „Не мора секогаш да му бидете достапни“, рече таа и додаде дека мажите сакаат предизвици.

3. Нека покаже емоции

Мажите полесно се врзуваат со жени кои им дозволуваат да бидат ранливи пред нив. “Јас навистина мислам дека ако му дадете простор на мажот во врска да ви ги покаже неговите вистински чувства и работи што го мачат, тој навистина ќе ја цени вашата врска. Ако сте до него, без осуда, покрај вас ќе имате маж кој лесно ќе се отвори и нема верувајте ми, секој човек треба да покаже емоции “, вели Ана.

4. Ценете се

Поставете високи стандарди и направете другите да ве почитуваат. “Поставете граници. Кога поставувате граници, испраќате света порака за тоа како треба да се однесуваат кон вас”, вели тој.

5. Освојте го со женственост

Исто како што е важно да се постават граници, Ана смета дека е исто толку важно да освоиш маж со својата женственост. “Грижи се за него, но немој да бидеш врата за него. Постои одреден страв кај жените, па затоа сметаат дека треба да бидат ладни и груби кон мажите. Но, мислам дека е важно да се најде здрава рамнотежа во врската, па затоа е многу важно до одреден степен грижи се за еден човек “, советува Беј.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber