Кафени чизми се се што ви треба за оваа есен: 5 комбинации за шик изглед

22 октомври, 2021
devojka-braon-cizme-830x0

Дождливото време и сè поладните есенски денови бараат да носиме подлабоки чевли. Судејќи според моделите што се наоѓаат во излозите на продавниците за чевли, до пролет, апсолутен моден хит ќе бидат чизмите во кафеави нијанси.

Овие нијанси на обувки одлично се комбинираат со тегет, кафена, беж, но и црна, а одлично се вклопуваат и со елегантни парчиња облека, како и со спортски стил. Ако сте малку похрабри и сакате посветли и поживи бои, играјте си со жолтата, портокаловата, па дури и црвената – ќе изгледате модерно и младешко.

1. Елегантен за секој ден

Со беж здолниште, сјајните чизми во кафени нијанси изгледаат елегантно и привлечно.

2. Со војнички стил

Стајлингот army е многу популарен веќе некое време и не доби „црвено знаме“ дури и ако одлучите да се појавите на работа така облечени.

3. Во боја на чоколадо со змиски мотиви

Овој минималистички изглед со едноставно палто и тесни панталони кои изгледаат како хеланки се особено нагласени со необични чизми.

4. Со детали кои совршено се вклопуваат со тексасот

Со едноставна, дискретно карирана јакна во потемна боја, светло кафените чизми со сино-бели детали одлично се комбинираат со фармерки.

5. Во карамела боја

Во карамела нијанса, со стабилна потпетица и шпиц, овие чизми се одличен избор со подолг плетен фустан во боја на темно чоколадо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris