АКО ГО НАПРАВИТЕ ОВА, ЌЕ ГО ИЗНЕВЕРИТЕ ВАШИОТ ПАРТНЕР: Има врска со ОЧАЈОТ!

5 јануари, 2021
851093_lepa2_ls

Британскиот портал наменет за брачни парови, „Недозволени средби“, спроведе истражување на дури 10.000 свои корисници.

Резултатите покажале дека 20 проценти од жените кои имаат отворен профил се осамени во бракот, а дури 27 проценти од нив изјавиле дека имаат исклучително силен сексуален апетит.

Од сите погоре наведени, 20 проценти од нив ја ставаат „Домаќинка“ под своја окупација. Кристијан Грант, сопственик и директор на порталот, рече дека потребата за прљуба најчесто доаѓа од чувството на занемарување што го доживеале голем број жени во брак, како и од осаменоста и бројните проблеми на кои паровите (очигледно) не работат.

Lepa, Žena, Faatalna

Тој додаде дека жените кои ги поминуваат своите денови дома обично не се чувствуваат доволно признати за работата што ја прават секојдневно и дека нивните сопрузи ги занемаруваат и „сметаат за здраво за готово“.

Интересно е и како резултатите кај мажите се сосема спротивни и дека нивните мотиви за прељуба се, во повеќето случаи, страст, ароганција и подигнување на егото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris