АКО ПОСТИТЕ, НЕ ГО ЧИТАЈТЕ ОВА, НЕМА ДА ОДОЛЕЕТЕ: Ролатот од компир со мелено месо, прелиен со сирење е БОМБА!

21 април, 2021
232587_profimedia0306258416_ls

Потребни состојки:

За кора од компир:

половина куп магдонос
сол
бибер
3 јајца
280 гр сирење
3-4 поголеми компири

За полнење:

2 пиперки
масло
главица кромид
вода
400 гр мелено говедско месо
1 лажичка слатка зачинета пиперка
1 чаша сос од домати или пире од домати

Погледнете ја подготовката:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris