Ако сè уште не сте пробале чизкејк со ОВА популарно колаче, време е итно да го пробате!

13 јануари, 2021
рецепт

Орео торта, уживајте!

Состојки

150 гр орео бисквити

80 гр путер

300 мл слатка павлака

400 гр крем сирење

5 лажици шеќер во прав

50 гр ситно сецкани бисквити

Орео крем

50 гр мелени бисквити

Орео за посипување

Подготовка

1. Мелете 150 гр бисквити Орео. Додадете 80 гр стопен путер и измешајте сè добро.

2. Пренесете ја смесата за бисквити во калап за торта и израмнете ја со шпатула крем или со дното на чашата.

3. Истурете 300 ml слатка павлака во сад. Измешајте го во шлаг.

4. Во друг сад измешајте 400 гр крем сирење и 5 лажици шеќер во прав.

5. Потоа додадете го крем сирењето во шлаг и мешајте додека не добиете униформна смеса. Во смесата додадете ситно исецкани орео бисквити (50гр) и измешајте сè.

6. Пренесете го кремот во калап и измазнете го. Посипете ја тортата одозгора со мелени орео бисквити (50 гр.) И оставете ја да се излади.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber