Арапски принц нуди 10 милиони долари за ноќ со Ким! Што ќе направи Кание?

20 јануари, 2021
КИКИ

Контроверзниот американски рапер, 43-годишниот Кание Вест, иако се здоби со завидно богатство, неодамна се пожали дека има финансиски проблеми, поточно 53 милиони долари личен долг.

Познат по своите бизарни изјави и однесување, музичарот во ист стил го замоли основачот на Фејсбук Марк Цукерберг да му помогне со донација од една милијарда долари за да може да продолжи да се занимава со уметност.

Тој исто така рече дека е подготвен да прифати пари од поранешниот извршен директор на Гугл, Лери Пејџ или кој било друг богат филантроп. Иако не му одговорија, неговиот крик го слушна саудискиот принц Мухамед, кој е голем обожавател на неговата сопруга, 40-годишната ријалити sвезда Ким Кардашијан, пренесува CBS. Тој му понуди 10 милиони долари да помине една ноќ со Ким.

‘Не ме интересира неговата музика или облека воопшто, но неговата сопруга е богатство од непроценлива вредност. Со задоволство би платил 10 милиони долари или повеќе да помине една ноќ со неа “, изјави принцот за арапските медиуми. Ниту Кание, ниту Ким Кардашијан се уште не одговориле на понудата, што веќе предизвика бурни реакции од различни феминистички организации.

Во интервју за CBS, портпарол на фенската мрежа, Џејн Остин, ја нарече понудата „навреда за жените ширум светот“, велејќи дека тоа покажува како жените продолжуваат да се третираат како предмети во одредени делови на светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber