БАРНИ КОЛАЧ! Мек бисквит исполнет со еурокрем и прелиен со кремаста глазура од чоколадо

30 јануари, 2021
411904_screkenshot-3_f

Состојки:
За бисквит:

4 јајца
малку сол
150 гр шеќер
10гр ванилин шеќер
200 мл млеко
100мл масло
200 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
2 лажички еурокрем

за Глазура:
200мл слатка павлака
100 гр чоколадо (за готвење)

Подготовка:
Можете веднаш да ја вклучите рерната на 200 C за да се загрее. Јајцата се матат со прстофат сол со миксер. Постепено додавајте шеќер и ванилин шеќер. Мешајте со миксер 3-4 минути, а потоа додадете масло и млеко, па продолжете со камшикување уште една минута. Во мешавината просејте го брашното со прашокот за пециво, а потоа со миксер комбинирајте ги сите состојки со најмала брзина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber