Што навистина го уби кралот на рокенролот? Мистериозната смрт на Елвис Присли и по 44 години е сè уште под превезот на тајност

30 јануари, 2021
1611931260_elvis

Елвис беше пронајден на подот од бањата во неговиот дом во Грејсленд на 43-годишна возраст, а сè покажа дека тој се лизнал и паднал.

Сепак, според пишувањата, последните десет години од неговиот живот биле многу проблематични за неговото здравје. Користел наркотични средства и бил на различни диети, поради што бил затворен во својата соба со месеци и често имал крварење. Му требаше цело време медицинска нега, а она што застрашуваше беше сознанието дека тој одбивал да се искапи една година, што му нанесе рани на телото.

Поради ригорозните диети што ги следел, тој страдал од хроничен затвор, а лекарите утврдиле дека столицата ја чувал во црви четири месеци. Кралот на рокенролот, како што го нарекуваа, беше зависник од наркотици, па седум месеци пред неговата смрт, му беа препишани скоро девет илјади таблети, инјекции и шишиња со разни антидепресиви.

Смртта на Елвис Присли ја виде неговата девојка која тогаш имаше само 21 година и која го најде мртов во бањата.

Неговите раце беа на земја близу колковите, дланките свртени нагоре. Беше јасно дека Елвис не се помрдна од кога падна на подот.


Истиот ден беше извршена обдукција, но семејството веднаш го запечати извештајот на 50-годишна возраст, што предизвика сомневање за причината за смртта. Според главниот истражител, Дан Варлика, Елвис наводно починал додека се обидувал да оди во тоалет.

  • Хроничниот запек на Присли, резултат на многу години злоупотреба на лекови на рецепт и прекумерна маснотија и висок холестерол, доведе до негативен исход. Едноставно, напорот и обидот за девекција, ја притиснаа абдоминалната аорта на пејачот и ја запреа работата на срцето.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris