Брза и здрава диета на Бијонсе: Само 22 дена ве делат до совршената линија!

10 јануари, 2021
бјонсе

Пејачката Бијонсе, во соработка со нејзиниот тренер Марк Борхес, основаше компанија која обезбедува здрави вегетаријански јадења. Сите јадења се сто проценти растителни и од состојки кои се органски одгледувани.

Без ГМО

Ниту една состојка не содржи ГМО, глутен, соја и млечни производи, а тие се испорачуваат еднаш неделно. Кој нарачува храна од популарната пејачка, добива неделно снабдување со јадења од растенија што треба само да се загреат. Трите варијанти на нарачки вклучуваат еден, два или три дневни оброка за седум дена. Јадењата што ги нуди пејачката вклучуваат чинија сусам, зелка и леќа, тестенини со зеленчук, пржен ориз со кари и зеленчук и леб за појадок направен од бадеми и боровинки.

Foto: AP

Од пилешко до веганизам

Бијонсе не беше секогаш поддржувач на растителна храна. Еднаш, за време на турнеја низ Велика Британија, таа нарача пилешко во вредност од 1.800 евра од ланецот за брза храна на Нандо. Нарачката, сепак, беше претежно веганска, со исклучок на 58 порции пилешки крилца. Таа се сврте кон веганството во 2013 година, кога заедно со нејзиниот сопруг Џеј Зи спроведоа 22-дневна диета и, како што рече, „ги обновија своите навики во исхраната“. Оттогаш, тој се обидува да вклучи што е можно повеќе растителна храна во своето мени.

“Доволно е да се обидам. Ако ЈАС можам да го сторам тоа, секој може”, рече Бијонсе, припишувајќи му кредит на овој деловен потфат на нејзиниот тренер Борхес.

Диета богата со диетални влакна

„Сите ја знаеме важноста и вредноста на растителната храна, но паднавме во стапицата на лошите навики што го попречуваат нашето добро“, додаде Борхес.

“Програмата за исхраната на Бијонсе им олеснува на луѓето да ги подобрат своите навики и да преминат на здрава и вкусна растителна храна. Веганизмот е форма на вегетаријанство што ги исклучува сите видови храна од животинско потекло, како што се млеко, јогурт, сирење и јајца. Покрај веганска диета, се препорачуваат витамини. и минерални додатоци за снабдување со хранливи материи што им недостасуваат на растителната храна “, вели Марко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris