Дали некогаш сте се запрашале колку чини да се биде Кардашијан? Откривме колку трошат секој месец! (ФОТО)

10 јануари, 2021
ким

Дали некогаш сте се запрашале колку чини да се биде Кардашијан?

Познатите сестри секогаш изгледаат беспрекорно, тие имаат рутина за интензивна нега која се движи од шминка за секоја фотосесија до неделни вежби со лични тренери.

Ким Кардашијан (137 000 евра за месец)

Според „Сан“, Ким Кардашијан е сестра која троши најмногу пари на убавина и велнес нега. Меѓу нејзините трошоци се 2.100 евра неделно за нејзината лична тренерка Мелиса Алкантара, со која има сесии шест пати неделно. Таа плаќа 1.600 и 2.100 евра на ден на фризери и шминкери за фотосесии. Нејзината рутина за нега на кожата вклучува полугодишно чистење на кожата, кое чини приближно 41.600 евра и употреба на моќни производи, што може да чини до 4.100 евра во просек.

КЛОИ Кардашијан (120.200 евра за месец)

Според написот, Клои е втора сестра со најголема желба кога станува збор за убавината. Меѓу нејзините трошоци има вежби кои чинат 2.000 евра неделно, фризери кои добиваат 1.500 евра на ден, шминка на професионалци со дневна стапка од 2.100 евра и рутина за нега на кожата која чини 830 евра месечно.

Кајли Џенер (117 000 евра за месец)

Најмладата од сестрите речиси неделно ја менува својата фризура и бојата на косата, троши во просек 1.500 евра на фризури, а да не зборуваме за употреба на перики, кои чинат во просек 4.100 евра. Нејзината друга страст е неделното патување во салонот да добие маникир и педикир за 75 евра, покрај тоа што одржува трепки двапати месечно, а чини 145 евра.

КОРТНИ Кардашијан (57 000 евра за месец)

Кога станува збор за убавината, Кортни е помалку барана од нејзините сестри. Нејзината рутина за нега на кожата е постапка во 9 чекори, која според најавата чини нешто повеќе од 420 евра. Друга постапка што ја одржува оваа убавица е употреба на ЛЕД-маски, кои чинат 160 евра.Нејзините лични вежби чинат 2.100 евра неделно.

Кендал Џенер (21 000 евра за месец)

Во споредба со трошоците на нејзините сестри, Кендал троши најмалку на третмани за убавина, сепак имајќи предвид дека е манекенка, природно е да не троши пари на шминка или фризури. Сепак, бринетата има своја рутина за нега на кожата, нега на коса и тренинзи. Кендал ја одржува нега на кожата со едноставна рутина – го мие лицето два или три пати на ден. За тоа, тој користи сапун вреден 50 евра. За телото, таа има шестонеделен план кој чини 12.700 евра, а нејзините патувања до фризерот вредат 830 евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber