Чудо на природата: Поранешната советска депонија за празни шишиња вотка сега е прекрасна плажа

30 март, 2021
61625510

Додека служеше како депонија, плажата беше опасна и поради острите скршени стакла никој не можеше да оди по неа …

Плажа како калеидоскоп. Иако изгледа како да е создадена природно, руската стаклена плажа, близу Владивосток, е создадена од „морето“ така што шишиња под влијание на океанот што еродира со текот на годините и претворајќи го стаклото во камења со убави бои.

За време на советското владеење на оваа плажа се чувале стари шишиња вотка, вино и пиво, како и порцелан, пишува Siberian Times. Брановите што удираат во нејзината површина го обликуваа скршеното стакло во камчиња и со тоа ова загадување го претворија во прекрасно место.

Додека служеше како депонија, плажата беше опасна и поради острите парчиња скршено стакло никој не можеше да оди по неа. Сега е под заштита и е исклучително популарна, па луѓето доаѓаат да пливаат во текот на летото, а во зима е привлечна поради блескавите разнобојни камчиња во снегот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber