Дали очекувате гости? Еве рецепт кои ќе ги воодушеви!

4 јануари, 2021
popo

Паштета од пилешки црн дроб е одличен рецепт што ќе ги воодушеви гостите, како и вашето семејство, се разбира.

Состојки:
750 гр пилешки црн дроб
190 гр мек путер на собна температура
1 кромид на коцки
2 чешниња лук
2 лажички мајчина душица / нане
1 лажичка рузмарин
сол и свежо мелен пипер

Подготовка:
Исечете го измиениот и исчистен црн дроб на поголеми парчиња. На неа стопете 60 грама путер и соте кромид, лук, мајчина душица и рузмарин 6-8 минути. Додадете го црниот дроб на него и пржете го, мешајќи постојано додека црниот дроб не стане кафеав од надворешната страна (одвнатре треба да остане розов). Целиот овој процес трае 3-4 минути. Оставете да се олади.
Ставете го изладениот црн дроб во мешалка, додадете го преостанатиот путер, сол и бибер по вкус. Мешајте додека не се изедначи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris