Дали сакате да живеете ДОЛГО? Слушајте ги Русите, тие имаат 3 природни лекови и не се знае кое е ПОДОБРО! (РЕЦЕПТИ)

2 јануари, 2021
живот

Постарите генерации во Русија се сеќаваат на времето кога природните лековити супстанции редовно се користеа, а рецептите сега се пренесуваат од генерација на генерација.

Кромид со мед

Кромидот е познат по својата корисна состојка кверцентин, кој има моќен ефект врз имунитетот. Исто така се користи за намалување на холестеролот и триглицеридите во крвта. За лековитата мешавина, исчистете ги надворешните лисја од кромидот, а потоа исечкајте го остатокот од главата ситно (заедно со кромидот). Истурете половина литар вода и вриејте на тивок оган околу еден час. Кон крајот, додадете три лажици шеќер и оставете да се излади добро. Истурете две лажици мед, потоа процедете и истурете во стаклена тегла (тегла или шише). Земете една лажица три до пет пати на ден.

Sekcanje, Sečenje, Crni luk, Luk

Сок од брусница

Популарниот руски пијалок се прошири на сите континенти, а особено е популарен во Америка, каде брусницата е исклучително популарна. Американските домаќинки советуваат дека мора да имате пакет замрзнати брусница, бидејќи од нив може да се направи и сок.

Гответе ги во вода (двојно поголема количина на вода во споредба со количината на брусница) на тивок оган додека не станат меки. Измешајте во блендер, а потоа кога ќе се цедите низ тенка цедалка, за да добиете што е можно повеќе пулпа. Кога ќе се излади, додадете мед и сок од лимон по вкус.

Кефир со тиква

Оваа комбинација на моќни пробиотици е одлична за имунитет. Гответе 150 гр тиква и добро измешајте ја во мешалка. Додадете четири чаши кефир и засладете со мед по вкус. Според стариот руски рецепт, овој пијалок треба да се пие секој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris