Делот од телото што прво го ТУШИРАТЕ открива какви сте во СЕ*СОТ! Оние што ја мијат прво косата покажуваат…

26 септември, 2021
679ab334bcd707ab2113cb958145713cebd1e9c4

Кој би рекол…

Делот од телото што го туширате прв кога ќе влезете во кадата, открива неколку интересни детали за вашата личност – на пример, дали сте оптимист, но и какви сте во сексот. Забавувајте се и бидете подготвени да слушнете некои работи што нема да ви се допаднат!

Градите

Ако прво го измиете овој дел од телото, вие сте практична и многу директна личност. Удобноста е најважната работа во вашиот живот, мразите кога некој ве вознемирува додека се обидувате да се концентрирате на нешто, а немате ни најмалку трпение за луѓето чии ставови се разликуваат од вашите.

Кога станува збор за сексот, вие сте добар партнер и сакате да пробувате нови работи. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ја мие косата.

Лицето

Парите се многу важни во вашиот живот и подготвени сте на се за да ги имате. Интегритетот и гордоста не се важни за вас во овој контекст, доколку е потребно, ќе ги искористите и вашите пријатели за да ја постигнете целта. Честопати е тешко другите да ве разберат, но не ве интересира нивното мислење бидејќи сте многу егоцентрични.

Просечни сте во сексот бидејќи сте прилично себични и само вашето задоволство ви е важно. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ја мие интимната зона.

Пазуви

Вие сте многу вредни и сигурни, генерално сте популарни меѓу луѓето затоа што сте приземни и секогаш сте подготвени да им помогнете на другите. Понекогаш ве става во неволја тоа што не знаете дали луѓето се добри со вас затоа што ве сакаат или сакаат да ве искористат.

Добри сте во кревет бидејќи се грижите партнерот да ужива исто како и вие, па се обидувате да му угодите. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ги мие рамената.

Коса

Оние што ја мијат косата прво покажуваат дека се уметнички типови. Сонувањето е вашето хоби, но затоа можете да постигнете работи што повеќето луѓе не можат. Парите не ви се важни, а вие се дружите исклучиво со уметници и интелектуалци.

Вие сте одличен сексуален партнер бидејќи сакате да го истражувате и задоволувате својот партнер. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ги мие градите или гениталиите.

Интимна област

Ви недостасува самодоверба, немате многу пријатели затоа што другите сметаат дека сте прилично здодевни. Лесно се откажувате од се штом наидете на пречка, но кога станува збор за сексот, вие сте натпросечно добар партнер. Знаете како да ги покажете своите емоции како малкумина други. Најдобар партнер за вас се оние кои прво го мијат лицето или косата.

Рамена

Се чини дека среќата не ви е многу наклонета во вашиот живот, па честопати доживувате неуспеси. Сакате да поминувате време сами, не сте особено социјални, а парите и моќта се најважни за вас.

Не сте многу добри во сексот затоа што не се грижите за задоволството на партнерот, а најдобриот партнер за вас е личноста која прво ги мие пазувите.

Друго

Вие сте прилично просечни. Имате внатрешна сила, но на луѓето им е тешко да го видат тоа. Треба да негувате малку повеќе авантуристички дух и да научите како да се „продавате“ себеси, бидејќи всушност сте многу допадлива личност со малку недостатоци.

Просечни сте во сексот, имате многу големи фантазии, но немате доволно храброст да ги спроведете на дело. За вас најдобар партнер е оној кој прв го мие лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris