ДЕНЕС Е НАЈДОБРИОТ ДЕН ДА СЕ ЗБОГАТИТЕ! Кога Месечината е млада, направете само едно нешто и гледајте како ви доаѓаат парите

12 јануари, 2021
evri

Ритуал што привлекува пари „делува“ само кога Месечината е млада. Сè што ви треба е црвено пенкало!

Постојат бројни ритуали за привлекување пари, од она што го чувате во паричникот, до правилата каде треба да чувате растенија во вашиот дом.

Источниот метод за украсување на домот по фенг шуи е полн со совети кои носат среќа, просперитет и богатство, но има и некои помалку познати ритуали низ целиот свет со иста цел – да внесете пари во вашиот живот.

Едно такво е крајно едноставно, но „делува“ само неколку пати годишно, односно на денот на новата месечина, што е токму денес.

Еве што да направите …

Пред да ја напуштите куќата, на десната дланка напишете го зборот „пари“ или ознаката за посакуваната паричка со црвено пенкало (на пр. €, $ …). Овој ритуал треба да го повторувате 15 дена, почнувајќи од денот на младата месечина. Неочекувана добивка ќе ве снајде на третиот ден од полната месечина!

За побезбедна добивка, најдобро е да користите црвен минерал цинабарит или поштенска марка што веќе кажува „поволни“ зборови, поточно ознаки на монети.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris