ДЕСЕРТ ЗА СИTE СЕТИЛА: Мафини од бадемово брашно! Идеално колаче за оние кои се на диета!

4 февруари, 2021
десерт главна

Мафините направени од брашно од бадем не содржат лактоза или пченица, поради што се варат лесно, пишува австралискиот портал „најдобри рецепти“.

Состојки:

  • 2 чаши брашно од бадем
  • 2 лажички прашок за пециво
  • 1 прстофат сол
  • 1/4 чаша вода
  • 1/4 чаша маслиново масло
  • 1/3 чаша шеќер
  • 3 јајца
  • 1 чаша боровинки

Постапка:

Во сад измешајте ги сите состојки освен боровинките и внимателно измешајте ја смесата, а потоа истурете ја во калапите. Посипете боровинки врз смесата. Печете на 180 степени околу 20 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber