Детоксикација по празникот: Идеален пијалок за чистење на организмот после тешка и силна празнична храна! (РЕЦЕПТ)

2 јануари, 2021
диета

Ако, по празникот слатки и солени задоволства од менито, барате бегство до вашата идеална тежина, ова е вистинскиот пијалок за вас! Ова се состојки кои го забрзуваат метаболизмот и ги решаваат токсините и маснотиите на организмот кои се насобрале во него.

Како и со секоја диета, важно е да се следат правилата. Што се однесува до овој пијалок, важно е само правилно да го подготвувате и редовно да го пиете. Подоцна, сè што треба да направите е да уживате во одличните резултати, а првите се појавуваат за многу кратко време.

Рецепт:

  • Чаша сок од домати
  • 1/4 чаша сок од лимон
  • лажичка рендан ѓумбир
  • една лута пиперка (или половина лажичка пиперка)
  • две стебленца целер (средна големина)

Измешајте сок од домати, сок од лимон, ѓумбир и мелена лута пиперка. Ќе добиете околу 220 мл пијалок. Послужете го во стаклени чаши и додадете целер. Целерот се јаде додека се пие пијалок.

Подгответе вкупно три чаши од овој прекинувач на маснотии дневно помеѓу оброците, а ако однапред подготвите повеќе течност, чувајте ја во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris