Диета на Софија Лорен: За 3 дена, 3 килограми помалку без глад! (Мени)

19 јануари, 2021
диета

Софија Лорен важеше за една од најголемите заводники и оваа диета и помогна да биде секогаш во топ форма, а и денес ги следи овие правила.

Италијанската актерка е сигурна дека е неопходна физичка активност, но и дека овој тридневен детоксик многу помага да се одржи телото во форма.

Правила на диетата: Во рок од три дена, строго треба да се придржувате до препорачаниот распоред на оброци и споменатиот состав на производот. Оваа диета ќе ви помогне да изгубите помеѓу 1 и 3 кг. Главната предност на оваа диета е тоа што трае само три дена, но во исто време нуди доволно разновидно мени. Во текот на овие денови, нема да чувствувате голема потреба за храна, а килограмите брзо ќе исчезнат.

1 ден

Појадок: 1 варено јајце и 170 мл свежо исцеден сок од портокал

Ручек: Салата од зеленчук (домат, краставица, црвен пипер, итн.), 60 грама варено пилешко, парче сирење со малку маснотии

Вечера: 200 грама тестенини, 100 грама варени ракчиња, салата од спанаќ со маслиново масло, јаболко

2 ден

Појадок: 100 грама житни култури, чаша обезмастено млеко

Ручек: 100 грама сирење со малку маснотии, овошна салата

Вечера: 200 грама тестенини, 115 грама мисирка на пареа, салата, круша

3 ден

Појадок: 1 парче леб од пченично брашно и сирење со малку маснотии

Ручек: 115 грама варено пилешко, зелена салата

Вечера: 170 грама сирење со малку маснотии, лазања со зеленчук салата со маслиново масло, 2 праски

Останатото време Софија Лорен го препорачува следниов принцип на исхрана:

Таа често јаде ананас, бидејќи овој производ ефикасно согорува маснотии

Таа никогаш не користи сосови базирани на павлака и мајонез, туку нискокалорични (како сок од лимон, балсамичен оцет и други)

Таа скоро никогаш не пие алкохол.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber