Диета со која поранешната сопруга на принцот Ендру изгуби 25 килограми за една година!

15 јануари, 2021
диер

Поранешната сопруга на принцот Ендру, синот на британската кралица Елизабета Втора, 61-годишната Сара Фергусон долги години се бори со прекумерна тежина, поведувајќи ја во јавноста да ја нарекуваат подбивно „војвотката од свинско месо“. Но, војвотката од Јорк сега ги „затвори устите на сите“. Таа конечно се чувствува среќна во своето тело бидејќи во последната година, користејќи т.н. кето диета, успеа да изгуби дури 25 килограми.

Нутриционистот кој ја измисли кето диетата, господинот Мех, рече дека пред две години ја видел војвотката од Јорк на аеродромот и и се приближил. Тој ја потсети дека имале неколку пријатели заедно, а по патот и раскажа за кетогената диета. Таа рече дека овој вид диета е многу тешко да се следи, но кога нутриционист и рече дека веќе продаваат пица бриош со низок гликемиски индекс во Италија, таа одеднаш се заинтересира.

Мех ја покани да го посети неговиот ресторан во Италија, што војвотката го стори по неколку месеци. Кога пробала разни италијански деликатеси во варијанта со низок гликемиски индекс, таа била воодушевена, а потоа одлучила да следи кетогена диета, што вклучува многу мал внес на јаглени хидрати, како што е леб и зголемен внес на зеленчук и квалитетни протеини и масти. Покрај тоа, следната година таа редовно вежбаше и спиеше ноќе најмалку осум часа,а со помош на сето ова, вишок тежина што ја мачеше со години почна да се „топи“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris