ДИЕТА според ротацијата на Земјата: СЕ се јаде, но само во одредени периоди!

31 јануари, 2021
зеј

Прославите полека минуваат – и повеќе немате изговор да не го подобрувате вашиот изглед и да го подобрувате вашето здравје. Не мора да биде премногу напорно и мачно, ако ја следите диетата за ротацијата на Земјата.

Доволно е да се воздржите од храна и пијалоци само неколку часа на ден (дозволено е да се пие само вода, по можност алкална и малку минерализирана) според табелите што ги приложуваме, а за еден месец може да изгубите четири до 12 килограми .

Ослободете се од токсините
На овој начин може да се „ослободите“ од 50 проценти од токсините што ги внесувате преку храна и течности, ќе се чувствувате свежи и ќе имате подобра концентрација.
Избегнувајте црвено месо, грав, соја и мед.
Најдобро е да се избегнуваат цигари за време на постот, додека може да земате лекови (освен лекови за смирување). Ако имате метаболички проблеми или хормонални нарушувања, не треба да консумирате црвено месо, мешунки, производи на база на соја и мед четири часа пред секој пост.

Февруари 2021 година.

01 Февруари почеток на глад 00:20 крај 04:36 почеток 12:50 крај 17:00

02 Февруари почеток на глад 01:17 крај 05:18 почеток 13:31 крај 17:58

03 Февруари почеток на глад 02:16 крај 06:01 почеток 14:16 крај 18:56

04 февруари почеток на глад 03:16 крај 06:46 почеток 15:01 крај 19:55

05 Февруари почеток на глад 04:16 крај 07:34 почеток 15:50 крај 20:57

06 февруари почеток на глад 05:16 крај 08:25 почеток 16:44 крај 21:59

07.фебрубер почеток на глад 06: 19 крај 09:22 почеток 17:40 крај 22:59

08 Февруари почеток на глад .07: 19 крај 10:19 почеток 18:41 крај 23:56

09 Февруари почеток на глад 08:14 крај 11:19 почеток 19:41 крај 00:49

10 февруари почеток на глад 09:04 крај 12:19 почеток 20:41 крај 01:36

11 февруари почеток на глад 09:50 крај 13:17 почеток 21:35 крај 02:20

12 февруари почеток на глад 10:34 крај 14:13 почеток 22:29 крај 02:59

13 февруари почеток на глад 11:12 крај 15:05 почеток 23:23 крај 03:37

14 февруари почеток на глад 11:49 крај 15:55

15 февруари почеток на глад 00:11 крај 04:13 почеток 12:28 крај 16:46

16 февруари почеток на глад 01:00 крај 04:50 почеток 13:02 крај 17:33

17 февруари почеток на глад 01:49 крај 05:25 почеток 13:38 крај 18:22

18 февруари почеток на глад 02:39 крај 06:03 почеток 14:17 крај 19:11

19 февруари почеток на глад 03:29 крај 06:42 почеток 14:57 крај 20:01

20 февруари почеток на глад 04:19 крај 07:25 почеток 15:41 крај 20:54

21 февруари почеток на глад 05:09 крај на 08:13 почеток на 16:28 крај на 21:47

22 февруари почеток на глад 06:03 крај 09:03 почеток 17:21 крај 22:36

23 февруари почеток на глад.06: 54 крај 09:56 почеток 18:16 крај 23:27

24 февруари почеток на глад 07:44 крај 10:52 почеток 19:13 крај 00:15

25 февруари почеток на глад 08:30 крај 11,52 почеток 20:10 крај 01:03

26 февруари почеток на глад 09:16 крај 12:51 почеток 21:09 крај 01:47

27 февруари почеток на глад 10:01 крај 13:50 почеток 22:09 крај 02:29

28 февруари почеток на глад 10:44 крај 14:48 почеток на 23:09 глад 03:14

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris