ДОМАШЕН СОК ЗА УБАВИНА: Салма Хајек се колне во овој пијалок – се прави брзо и лесно, а прави ЧУДА за телото!

10 јануари, 2021
285689_profimedia0499314797_ff

Холивудските sвезди секогаш изгледаат совршено – витко, убаво и без ниту една брчка на лицето. Барем така мислиме. Но, зад младинскиот изглед, честопати стои многу работа и една или две тајни.

На пример, актерката Салма Хајек секогаш воодушевува со својот блескав изглед, а сега ја откри тајната на нејзиниот беспрекорен изглед на Инстаграм.

Тоа е домашен сок за убавина што актерката го консумира секое утро, а потребни се само 4 состојки.

  1. Витамин Ц.

Актерката користи свежи портокали како извор на витамин Ц. Покрај тоа што го поддржуваат имунитетот и варењето, тие имаат и антиинфламаторно дејство и ви овозможуваат добро расположение.

  1. Куркума

Потоа, Салма Хајек додава свежа куркума во сокот од портокал, кој таа самиот го исцеди. Може да се ренда или да се меша со други состојки во мешалка. Секој веќе знае дека оваа супер храна е вистинска витаминска бомба – има антибактериско дејство и го потиснува воспалението во организмот.

  1. Црн пипер

Крајниот таен трик: со цел телото побрзо да ја апсорбира куркумата, актерката додава малку црн пипер во сокот за убавина, што го забрзува метаболизмот.

  1. Кучешки трн

Ова растение се нарекува и „лимон на северот“ – не е ни чудо, бидејќи и оваа состојка е полна со витамин Ц (има 15 пати повеќе од портокали) и витамин Б12. Исто така, содржи многу колаген, кој регенеративно делува на кожата, косата и ноктите и го охрабрува телото да произведува повеќе колаген. Ова овошје можете да го набавите како масло и да накапете неколку капки во готовиот сок за разубавување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber