Запишете го и чувајте го добро овој стар индиски рецепт! Водата од пиперка топи килограми!

10 јануари, 2021
sladkij-perec9

Ако сакате да изгубите тежина и да го забрзате метаболизмот, водата од пиперка е еден од најдобрите пијалоци што можете да ги консумирате. Се консумирал во античка Индија, а освен што помага при слабеење, помага и во градењето на имунитет и дијабетес.

Според неодамнешните истражувања, водата од пиперка се покажа како многу моќен агенс за разградување на масните наслаги. Овој пијалок зачинет на природен начин, ќе согори калории за многу кратко време.

Рецепт за вода од пиперка

Истурете две чаши вода во сад и додадете две кафени лажички бибер во прав.

Водата со пиперката ставете ја да зоврие на средно-висока топлина и потоа додадете малку сол.

Исцедете ја водата и консумирајте ја додека е топла.

Овој пијалок го забрзува метаболизмот, дава енергија кога сте уморни, спречува запек и ја подобрува работата на дигестивниот тракт (за овој проблем, пијте две вода двапати на ден).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris