Изборот на партнерoт влијае и на животот – ако ги има ОВИЕ КАРАКТЕРИСТИКИ, вие имате голем ПРОБЛЕМ

3 јануари, 2021
patner

Експертите од Универзитетот во Мичиген потврдија дека генерално е важно каква е климата во семејството, бидејќи од тоа не зависи само брачната среќа, туку и здравствената состојба на сопружниците.

Студијата опфати 2.000 парови постари од 50 години, кои одговорија на прашањата колку се задоволни од квалитетот на животот, дали страдаат од висок крвен притисок, дијабетес и други хронични болести, колку се физички активни, дали вежбаат и дали можат лесно вршат дневни должности.

Суштината беше прво да се утврдат нивните навики, односот кон себе, способноста и волјата за извршување на секојдневните задачи, да се погледне во здравствената книшка, а потоа сето тоа да се поврзе со структурата на личноста на партнерот, пред се од агол на оптимизам или песимизам, пишува Новости.

Весел карактер на сопругата – долг живот!

Истражувачите откриле дека испитаниците, чии сопруги биле повесели, биле поздрави, повеќе вклучени во себе и почесто вежбале, што довело до фактот дека биле поддржани од нивните партнери, инспирирајќи ги да бидат повнимателни. за вашето здравје. Во исто време, каде што имало негативна клима во семејството, сопружниците биле со поголема веројатност да консумираат нездрава храна, да пијат и да пушат повеќе од нормалното.

Односот кон долгорочните планови исто така беше контроверзен, бидејќи повеќето од испитаниците кои се во брак со пргави типови, песимисти и луѓе склони на промени во расположението, не можеа да изразат никакви желби, амбиции или цели за во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris