Совет од НУТРИЦИОНИСТ: Не започнувајте диета за време на ПРАЗНИЦИТЕ!

3 јануари, 2021
sovet

Празниците се во тек и сите знаеме што значи тоа.

Особено за нашето здравје и изглед.

Ретко кој успева некој да не претерува со храна, што е во овој период од годината, неизбежно.

И тогаш се чувствуваме виновни и со цел да се обидеме да ги „поправиме работите“, решивме да одиме на диета.

Сепак, како што тврди нутриционистот Колин Кристенсен, не треба да го правиме тоа, треба само да јадеме нормално.

На својот профил на Инстаграм, таа сподели совети како да се одржи здравјето, но истовремено и да се изгубат вишокот килограми со јадење како и обично.

Ако се прашувате како да ги вратите навиките во исхраната на вистинскиот пат, еве го мојот одговор: јадете нормално. Вие не треба да имате детоксикација со сокови, или чистење на телото. Доколку сакате да се храните здраво, задолжително измијте го зеленчукот пред јадење. Покрај тоа, јадете нормално и ќе бидете добро. „Нормалната диета вклучува одредено прејадување или уживање во храната“, рече Колин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber