Кајли Миног има 52 години и изгледа подобро од двојно повеќе млади девојки: Сето тоа благодарение на овие едноставни правила!

4 јануари, 2021
210645_kajli_ls

Верувале или не, Кајли Миног има 52 години и лесно може да застане рамо до рамо со девојчиња двојно помлади. Таа нема грам маснотии на своето тело, а еве како управува со тоа.

Таа е поборник за здрав живот и здрава и урамнотежена исхрана, а тоа се рефлектира во нејзината линија и младешкиот изглед.

Кајли ги следи правилата на диетата Палео, која вклучува внесување на овошје, зеленчук и протеини во големи количини. Диетата со Палео дозволува консумација на месо, риба и јајца, додека шеќерот и млечните производи се забранети.

Појадок

За појадок, изедете 2 парчиња тост со лесен намаз или авокадо. Кафето е задолжително. „Колку што се грижам за своето здравје, не можам да се откажам од кафето, но се обидувам да не претерувам“, вели пејачката.


Ручек

Бело месо или риба е нејзиниот најчест избор, сето тоа со многу зеленчук. „Главниот улов е да јадете многу зеленчук, а потоа можете да јадете многу помала количина на друга храна“.

Вечера

Мешани јајца со зеленчук или туна со авокадо често се наоѓаат на нејзиното вечерно мени. Заедно со вечера, често пие чаша вино.

Ако мислевте дека поминува часови во теретана, не сте во право. Пејачката вели дека не е љубител на тренинзи. “Јас не вежбам често, но се обидувам да пешачам многу. Одам на Пилатес од време на време, но не може да се каже дека тоа е сериозен тренинг”.

Kajli Minog

И на нејзината витка линија и на нејзиниот совршен тен, и завидуваат жените од целиот свет и вели дека генетиката е во најголема мера одговорна за нејзиниот добар изглед. Покрај тоа, таа редовно користи креми препорачани од дерматолог, и многу често оди на нехируршки третмани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris