Како и зошто Хари Стајлс (27) започна да носи женска гардероба! (ФОТО)

6 февруари, 2021
234283_profimedia0499655562_ff

Пред околу десет години, Хари Стајлс (27) се појави како еден од пејачите на групата One Direction. Сите полудеа по овие момци, опишувајќи ги како нови Битлси. Момчињата потоа се облекоа исто, ја исекоа косата на ист начин, но со текот на времето тие започнаа да градат свој стил.

Со првите белешки од неговата соло кариера, Хари почнува да се облекува уникатно. Комбинирајќи светли бои, смели кроеви, облекува дури и женска облека, монистра и бисери, лакира нокти и се шминка, Хари станува нова модна икона, прокламирана дури и од Вог.

Додека социјалните мрежи зуеја за тоа како младиот Хари се облекува „како стара баба“, Гучи одлучи овој пејач да биде нивна муза. Создадена е линија за облека што нема јасна граница на тоа што е машко и што е женско. По препорака на модната куќа Гучи, модата сега е иста за сите!

<p>On lakira nokte, oblačni garderobu smelih boja, šminka se i nosi bisere</p>

“Кога носам нешто навистина привлечно, не се чувствувам луд. Ако носиш нешто во што се чувствуваш неверојатно, тоа е исто како да носиш костум за суперхерој. Облеката е тука за да се забавуваме, да експериментираме и да си играме со тоа”, еднаш Хари кажа.

Секој што значи што било во светот на модата, вели дека Хари е апсолутен крал на модата. Што мислите?

<p>On lakira nokte, oblačni garderobu smelih boja, šminka se i nosi bisere</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber