Крстарења по кои сите ќе сакаат да одат: На најубавите острови на јужниот дел на Карибите се чекаат туристи!

31 јануари, 2021
barbados-845621280-460x0

Патниците ќе можат да посетат до 10 локации, во зависност од должината на избраниот аранжман.

Три различни патувања се претставени на атрактивните острови на Јужните Кариби, почнувајќи од декември 2021 година.

Следната зима, Барбадос за прв пат ќе биде вклучен во понудата на Royal Caribbean International. На патниците ќе им биде понудена можност да го истражат јужниот дел на Карибите на крстосувачот Grandeur of the Seas. Три различни патувања од 7 и 14 ноќи ќе вклучат три нови пристаништа на островите Тринидад, Тобаго и Сент Винсент.

Патниците исто така ќе имаат можност да се запознаат со природните убавини на островите Аруба и Курасао за време на еднодневни екскурзии, но и да уживаат во доцните ноќни излегувања на тие дестинации. Кога станува збор за подолги патувања, се планира ноќта да се помине во Аруба, меѓу другото и со посети на Колумбија, Панама и Костарика.

Возбудени сме што го развиваме долгогодишното партнерство со Барбадос и го претставивме Бриџтаун како најновото домашно пристаниште на крстосувачот Grandeur of the Seas. Пловидбата на тој дел од Карибите ќе им понуди на патниците незаборавни одмори и тие ќе имаат можност да се запознаат со места кои оставаат без здив, како што се Гранада и Света Луција, а сега и Сент Винсент, Тринидад и Тобаго – рече за Travel Daily News, Мајкл Бејли, претседател на Ројал Карибите Интернешнл.

Целта е да им се обезбеди на гостите незаборавно време, за да можат да ги запознаат розовите песочни плажи карактеристични за островот Барбадос, но и да ја запознаат културата на овој дел од Карибите.

Властите во Барбадос со нетрпение очекуваат овие патувања да заживеат и да покажат домашна атмосфера на многумина што ќе се најдат на крстарецот.

Барбадос е познат по својата богата историја и исклучително гостопримливи луѓе. И тука, туристите ќе имаат можност да доживеат авантура и да се запознаат и со руралните и со урбаните делови на островот, каде се наоѓаат некои од најлуксузните хотели во тој дел од светот. Во исто време, тие ќе имаат можност да уживаат во природата.

Оние кои се особено желни за авантури, можат да го посетат таканаречениот остров „Мала Англија“, познат како Бајан, кој има многу богато природно и културно наследство.

Нови крстарења за претстојната зима 2021/22. овие компании беа во продажба неодамна. Планот е патувањата да започнат во недела, а меѓу другото ќе се посетат и Барбадос, Тобаго и Тринидад, потоа Гренада, Доминика, Света Луција, како и Аруба, Курасао, Панама и Костарика, што се зависи од тоа дали е пакет од седум дена или 14 дена.

Од компанијата наведуваат дека очекуваат споменатите маршрути да наидат на одличен одговор од патниците, бидејќи им овозможуваат многу пообемно и интересно искуство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris