ЛАВА КОЛАЧ СО СЛАДОЛЕД! Неодоливо викенд уживање

31 октомври, 20210
489765_x3-lava-542323270_f

Ако направите лава колач со сладолед ќе доживеете вистинска рапсодија на вкусови

Состојки:

четири јајца

120 гр шеќер

160 гр брашно

250 гр маргарин

250 гр чоколадо за готвење

сладолед по вкус

масло за подмачкување

Подготовка:

Јајцата се матат со шеќерот. Во друг сад измешајте го маргаринот со растопената чоколада и убаво изматете. Помешајте ги двете смеси.

На крај во измешаната смеса додадете го брашното. Намачкајте ги калапите со масло и посипете ги со брашно за полесно да ги извадите колачињата. Наполнете ги калапите до врвот.

Се пече седум минути во загреана рерна на 200 степени. Послужете со топка сладолед по вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris