Лилаков песок и сончева врата во карпата: Плажа за восхитување од далечина!

8 октомври, 2021
62161921

Листовите се кафеави, а небото е сиво, а ние – како The Mamas & The Papas – исто така сонуваме за Калифорнија. Поточно, за плажата Фајфер.

Тоа е тешко достапна плажа лоцирана во Биг Сур, помеѓу Сан Франциско и Лос Анџелес. Песочната убавина се наоѓа под рид и е опкружена со прекрасни камени формации, од кои едната ја направи позната.

Токму оваа карпа се вика Keyhole Rock, а своето име го должи на пукнатината на дното што пропушта бранови и сончева светлина, создавајќи посебен ефект што фотографите го обожаваат.

Тоа не е се. Во северниот дел на плажата можете да најдете и песок прошаран со виолетови тонови што го има благодарение на школките (група минерали) во камењата на околните карпи.

Плажата има мал паркинг и е отворена за посетители од 9 до 20 часот. Забрането е да палите оган или камп, но ќе најдете неколку маси за одмор и закуски.

За жал, пливањето не се препорачува бидејќи морето е студено и полно со силни струи, а дното е карпесто. Така, на оваа плажа најмногу останува да се восхитуваме од далеку.

Самата плажа е малку незгодно да се стигне до неа бидејќи патот е кривулест и полн со камења, но веруваме дека сите можеме да се согласиме дека вреди малку напор за оваа убавина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris