„ЉУБОВТА НЕ БОЛИ“: Поранешната Spice Girl бегала од насилник 10 години

24 мај, 2021
mel-b-desfigurata-si-plina-de-vanatai-intr-un-clip-de-promovare-a-luptei-impotriva-violentei-domestice_4_size24

„Љубовта не боли“, е пораката на вознемирувачкото видео во кое Мелани Браун, поранешна Spice Girl, е претепана обидувајќи се да избега од насилен партнер. Пејачката ги здружи силите со Women’s Aid и композиторот на класична музика Фабио Д’Андре за да го прикаже прашањето за семејно насилство што и самата го доживеала.

„Приоритет на мојата ќерка е да ја научам важноста на здравите односи. Десет години се обидувам да се извлечам од насилниците, а што е со жените кои немаат пристап до телефонски линии или немаат доволно пари“, рече Мел Б. Таа се разведе од поранешниот сопруг Стивен во 2017 година, но тврди дека сè уште страда од посттрауматско стресно нарушување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris