Мажите конечно признаа: Што им е НАВИСТИНА најважно и што прво гледаат кога таа ќе ги соблече гаќичките?

28 јануари, 2021
Female legs near the bed, seductive lingerie. Woman in black fishnet stockings takes off her red panties

Мажите откриваат кои работи им се многу поважни од изгледот на нивната партнерка…

Додека се подготвувале за секс, жените посветуваат неверојатно време на секој детал, но факт е дека многу од овие ситници се целосно ирелевантни за мажите.

За посилниот пол веќе долго време се шпекулираше дека е површен и дека изгледот им е најважен, но дури и тоа е една од големите заблуди, барем кога станува збор за сексот.

Ако мислите дека маж во страст ќе види дали едната од вашите гради е поголема од другата и дали имате совршено подредени нокти, тогаш сте во голема заблуда.

Многу е поважно мажите да заклучат врз основа на вашето однесување во кревет дали и колку ве возбудуваат.

А припадниците на посилниот пол велат дека овие 5 работи им се најважни кога ќе ги соблечете гаќичките:

Вашата иницијатива

Ако тој ја извршува целата работа и само чекате да видите што ќе се случи понатаму, мажот најверојатно ќе заклучи дека навистина не ве интересира. Затоа, покажете малку иницијатива и преземете ја главната улога, натерајте го да ја смени позата.

Начинот на движење на вашето тело

Ако сте вкочанети, со минимални движења, тоа сигурно ќе ја убие желбата во него. Како дами, мажите сакаат да го чувствуваат вашето тело одблизу, и уште поважно, да им ја покажете вашата сензуалност и возбуда. Колку повеќе го користите целото тело за време на сексот, толку повозбуден ќе биде мажот.

Очи

Контактот со очите е многу важен. Дали го гледате вашиот партнер во очи? Ако погледнете настрана или го набљудувате вашето тело, тоа му кажува дека не сте сигурни дека ова е добра идеја или дека се сомневате во изгледот на вашето тело.

Подеднакво е лошо и ако погледнете во таванот, тоа ќе биде јасен знак на здодевност. Затоа, бидете внимателни што ќе му покажете со вашите очи.

Вашиот здив

Не, лош здив тука не е наменет (иако дефинитивно треба да се избегнува). За мажите е многу важно да слушнат дали дишете длабоко и дали вашиот глас станува сè подлабок и погруб, бидејќи тоа се знаци дека сте навистина возбудени.

Запомнете еден факт – една од највозбудливите работи за секој маж е да видат колку сте возбудени. Затоа, не двоумете се да му ја покажете вашата возбуда.

Секси долна облека и „долна фризура“

Да, повеќето мажи ќе речат дека сакаат да ја гледаат својата партнерка во секси долна облека, и да биде дотерана „долу“. Сепак, една работа е многу поважна за посилниот пол отколку тоа дали сте се избричиле пред два дена и дали гаќите ви се чипкани – ова им покажува дека сте размислувале и за секс и дека сте се обиделе да бидете максимално подготвени за водење љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris