МЛАДАТА МЕСЕЧИНА Е ВО СКОРПИЈА И НОСИ НЕШТО ГОЛЕМО На почетокот на ноември нема да можете да ги избегнете овие промени

27 октомври, 20210

Сите оние кои со години газат и стагнираат на местото, сега конечно ќе можат да променат нешто во својот живот со помош на лунарната енергија.
Младата Месечина во знакот на Скорпија ќе се појави меѓу облаците на 4 ноември и со својот сјај најпрво ќе ве натера да размислите какви промени во животот треба да донесете. Во овој период може да се случат работи кои ќе ве натераат да го промените животот и да ја напуштите зоната на удобност.
Колку и да изгледа страшна секоја промена, таа всушност ни помага да прераснеме во личноста што требаше да бидеме. Токму овие моменти на трансформација го обликуваат текот на нашите животи. Можете да се најдете на еден таков нов пат од 4 октомври за време на Младата Месечина.
Сите оние кои со години газат и стагнираат на местото, сега конечно ќе можат да променат нешто во својот живот со помош на лунарната енергија. Оваа Млада Месечина има за цел да инспирира промени, затоа размислете што треба да се трансформира во вашиот свет, а потоа продолжете да ги поставувате вашите намери.
Со Скорпијата владее вода, а Месечината обично е многу добра кај водните знаци, но енергијата на Скорпијата може да создаде лошо расположение и може да ни биде тешко да ги стабилизираме нивоата на енергија и емоциите.
Првата промена што треба да ја направите е онаа внатре. Ѕирнете во скриените агли на срцето и умот – можете да ги откриете решенијата што отсекогаш сте ги барале. Една од повредните работи што ги носи Младата Месечина во Скорпија е самоспознавањето, но и барањето да се ослободите од срамот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris