МОЌНО! Познатите дизајнери воодушевија со ЕСЕНСКИТЕ ТРЕНДОВИ – Цвеќиња и необични џемпери се насекаде!

19 октомври, 2021
0322736a903eeb86ff2918511b8172c5418b3b09

Студените денови со себе носат ладни бои, а облеката е идеален начин да размрдате малку енергија и да ви го разубави денот. Веселите бои и дезени не се резервирани само за лето, а двата тренда што ги преплавија улиците на светските метрополи се совршен доказ за тоа.

Шарени џемпери

Ако сеуште не сте купиле нови топли пријатели, одлучете се за смел стил и боја. Боите можат да бидат светло зелена, комбинација од неколку светли бои и ќе ја постигнете најсилната изјава ако барате џемпер со апстрактни дезени.

Да, класичните неутрални плетени работи се задолжителни, но како што докажуваат Раф Симонс, Миу Миу и Loewe: Колку е посветла бојата, толку е подобар џемперот. Виктор Глемауд, експерт за трикотажа, дури вметна јасни линии и различи неколку бои на џемперот и ретро јаките за да ги направат зимските денови посветли.

Цветаат дури и во темнина

Цветовите не се само за пролет. Богатите и чудни цвеќиња на Марни и Дрис Ван Нотен ве покануваат на ветровит есенски ден, а нивните темноцрвени бои си играат со лисјата.

Како и секој добар аранжман на цвеќе, и овој е усовршен со мал конфликт: многу креатори комбинираат цвеќиња со црна боја, со што се постигнува мистериозен и префинет изглед. Елегантните панталони Адам Липес ќе ви го разубават денот со нивните широки нозе и светли дезени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris