НАШИОТ ЖИВОТ СЕ МЕНУВА СЕКОЈА 7 ГОДИНА: Откријте во кој циклус на судбина сте и што ве чека во следниот

5 јануари, 2021
put-nebo_1000x0

Секој од нас поминува низ големи промени на секои 7 години од животот. Како што сезоните се менуваат, така и ние поминуваме низ различни фази од животот. До 70-та година од животот, поминуваме низ 10 различни циклуси:

  1. Циклус – од 0-7 години

За првите 7 години од животот, целото внимание е насочено кон нас. Претежно целото семејство е насочено кон детето, неговиот, напредок, развој, љубов, емоции … Во овој период од животот, ние сме малку себични, фокусирани на нас самите и на своите потреби. Сепак, понекогаш како возрасни треба да се сеќаваме на чистото и малку „расипано“ во нас што го имавме како дете и да се потсетуваме дека е важно да ги задоволиме сопствените потреби. Децата кои не се во фокусот на вниманието за време на детството и се чувствуваат запоставени, најчесто во зрелоста имаат проблеми со контролирање на негативните емоции и изливи на гнев.

  1. Циклус од 7 до 14 години

Во овој период од животот, една од најчестите особини е љубопитноста. Се појавуваат многу прашања и откриваме како всушност светот работи за нас. Ги учиме законите на животот и природата, животните вредности и текот на животот.

  1. Циклус – од 14 до 21 година

После 14-та година од животот, обично се развива интерес за љубов и партнерства. Тогаш доаѓаат првите симпатии и љубови и најмногу сонувања за овој аспект од животот. Во овој период, фокусот е ставен на темата сексуалност и нејзината енергија. Емоциите се засилуваат.

  1. Циклус – од 21 до 28 година

Од 21 година, нашите интереси обично започнуваме да ги шириме надвор од љубовната сфера. Се фокусираме на својата кариера, материјалната благосостојба и развиваме желба за успех и стекнување. Тука се јавува борбата за реализација на амбициите и се појавуваат многу крстосници. Останете верни на својата природа и инстинкти да го изберете вистинскиот пат.

  1. Циклус – од 28 до 35 години

На 28-годишна возраст, конечно сфаќаме дека некои работи не се за нас и често има промена на плановите. Започнуваме мода и се стремиме кон удобност и стабилност наместо големи амбиции. На оваа возраст, најчеста работа што треба да се размислува е купување недвижен имот, семеен живот и заштеда на пари. Излегување и дружење, а се чуваат само вистински пријатели.

horoskop, sreća, tuga, devojka, par
  1. Циклус – од 35 до 42 години

На 35-годишна возраст, нашата енергија го достигнува својот врв. Поминавме скоро половина од животот и токму тогаш се случуваат најголемите промени. Во овие години, најлесно е да излезете од зоната на удобност, да се промените и да ризикувате. Подготвени сте да ги задоволите вашите потреби и интереси, но се стремите кон контрола и дисциплина. Оваа година тие се симбол на рамнотежата на животот, па токму во нив е можно да се постигне најголем успех на приватно и професионално ниво.

  1. Циклус – од 42 до 49 години

Ова е период кога полека се приближуваме до кризата во средната возраст и почнуваме да размислуваме дали сторивме сè како што треба и што промашивме во животот. Се враќате на вашите желби и потреби. Полесно го оставате минатото и се посветувате на сегашниот момент и неговата убавина.

  1. Циклус – од 49 до 56 години

На оваа возраст, обично се појавуваат одредени лоши страни на кризата во средната возраст. Разочарувања, недостаток на самодоверба, потрага по старо јас, чувство на потрошен живот – сè е поврзано со негативни емоции. Меѓутоа, ако не донесете драстични одлуки под налетот на чувствата, можно е да излезете од оваа возраст посилни од кога било.

  1. Циклус – од 56 до 63 години

Во педесеттите и шеесеттите години, повторно ја започнуваме модата и се фокусираме на нас самите. Во овој период, вие се враќате на вашите желби и вашата вистинска природа. Фокусирајте се на вашето внатрешно знаење и искуство. Живејте мирно и спокојно. Мудроста ве води низ животот.

  1. Циклус – 70-та година

Во овие години, сфаќаме колку е скапоцен животот и се сеќаваме на работи што можеби требаше да ги правиме поинаку, но вие уживате и во секој нов ден. Мали нешта и мали едноставни ритуали ве исполнуваат и носат среќа и мир. Во овие години, најголемата радост ви носи поддршката и љубовта на вашето семејство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris