Не ги игнорирајте знаците кои ви ги испраќа телото: Овие 5 знаци потврдуваат дека нешто не е во ред со ЦРНИОТ ДРОБ!

16 октомври, 2021
328956_jetra-shutterstock-1873595071_ff

Масна храна, генетика, алкохол, токсини, сето ова може да влијае на вашиот црн дроб без кој ниту еден организам не може да функционира.

Неговата главна улога е да ја прочисти крвта од токсини, како и апсорпција на хранливи материи, излачување на жолчни киселини и одржување на постојан и нормален проток на крв.

Црниот дроб го штити телото од можни инфекции, и е еден од најважните органи.

Според Светската здравствена организација, заболувањата на црниот дроб се петта водечка причина за смрт во светот.

Ако ги почувствувате овие симптоми, треба да го контактирате избраниот лекар затоа што е можно да е во овој орган.

stomak, menstruacija, bolovi
  1. Постојан замор што не можете да го поврзете со прекумерна работа
  2. Проблеми со стомакот, гасови, оток во областа на долниот дел на абдоминалниот ѕид
  3. Промени во бојата на урината иако сте доволно хидрирани
  4. Промени во кожата во форма на жолтеникава нијанса и флеки
  5. Главоболки кои најмногу се чувствуваат во близина на очниот отвор

По овие сигнали, треба да започнете со правилна исхрана, и покрај хидратацијата, во секојдневната потрошувачка внесете маслиново масло, риба, протеини од месо, црвено овошје и зеленчук.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris