НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Стрелецот полн со енергија и оптимизам, Близнаците незадоволни од деловните задачи

2 јануари, 2021
fantazija-830x0

ОВЕН
Ве очекуваат проблеми во областа на комуникацијата. Вие сте многу нетрпеливи, инсистирате дека само вашите идеи се најдобри и се обидувате да доминирате. Овој став ги отфрла соработниците и спречува каков било договор. Ако сте зафатени, врската е задоволителна. Пазете се во сообраќајот. Екстремитетите се загрозени.

БИК


Имате многу енергија и одговорно ги исполнувате своите обврски за краток временски период. Поради чувството на моќ, правите нови деловни планови кои не се целосно реални. Ве очекува ново запознавање со емотивна и романтична личност. Склони сте на инфекции. Грлото и гениталиите се особено чувствителни.

БЛИЗНАЦИ
Незадоволни сте од деловните преговори и соработка, затоа ја прекинувате. Ве чека прилив на финансии што е толку мал што нема да ве направи среќни. Одлична недела е за нов познаник. Другата страна ви остава значително поволен впечаток. Грижете се за вашето здравје. Респираторните органи и синусите се многу чувствителни.

Horoskop

РАК
Се очекува деловна соработка да заврши во смисла дека или ќе добиете отказ или ќе си дадете оставка. Се плашите дека нема да можете да најдете задоволувачка работа. Не ве интересира емоционалната сфера без разлика дали сте сами или слободни. Вие сте загрижени за деловни и финансиски проблеми. Склони сте на хронични заболувања. Имунитетот е многу слаб.

ЛАВ
Вие сте целосно фрустрирани затоа што вашите напори не даваат никакви резултати. Не сте навикнати на стагнација на деловните активности. Имате тајна симпатија и тајна комуникација. Се надевате дека наскоро ќе стапите во контакт. Ве очекуваат познати проблеми поврзани со нестабилен притисок и болка во коските. Би било добро да се зајакне имунитетот.

ДЕВИЦА
Свесни сте дека не можете сами да ги решите сите деловни проблеми. Побарајте помош од пријател и со неговата тајна помош го надминувате проблемот. Брачната врска е стабилна, иако многу тешко комуницирате во смисла дека или не кажувате ништо или сте склони кон кавги. Ве очекуваат проблеми поврзани со слаба циркулација и нестабилен притисок.

ВАГА
Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе бидете незадоволни од комуникацијата со соработниците, па дури може да дојде до прекин во деловната соработка. Размислувате за поранешен партнер. И покрај тешкотиите во врската, свесни сте дека сè уште негувате емоции кон дотичната личност. Склони сте на инфекции. Заштитете го грлото и гениталиите.

СКОРПИЈА
Имате впечаток дека деловната состојба никогаш нема да се подобри. Побарајте помош од пријател за да пронајдете нова работа што ја криете на тековната работа. Вие сте заљубени. Идеализиравте сакана личност. Имунитетот е многу лош. Не правете ништо за здравјето. Најзагрозени се нервите, органите за дишење и главата.

СТРЕЛЕЦ
Полни сте со позитивна енергија и оптимизам. Сите деловни обврски ги извршувате лесно и брзо. Планирате нови деловни потези. Ве очекува сериозен разговор со сопругата на тема финансии. Еден близок е многу загрижен за лошите финансии. Кога станува збор за здравјето, пожелно е да се ограничи внесувањето храна и пијалоци.

ЈАРЕЦ
Ве очекуваат проблеми од областа на деловната комуникација. Вие сте доста тврдоглави и не сакате да правите никакви отстапки. Деловните преговори неславно пропаѓаат. Ако сте во брак ќе бидете фокусирани на подобрување на финансиите, додека другата половина ќе ја занемарите. Грлото и синусите се многу чувствителни. Склони сте на повреди.

ВОДОЛИЈА
Ставот кон работата е нестабилен. На почетокот на неделата сте вредни и полни со оптимизам, а на крајот на неделата не сакате да се соочите со тешкотии и обврски. Задоволни сте од односот со сопругата. Ова е скоро единствената област каде што имате успех. Склони сте на прејадување или консумирање алкохол на нервна основа.

foto Pixabay

РИБА
Вие сте добро организирани и имате јасно поставени цели. Односот кон обврските е исклучително одговорен. Вие ги постигнувате своите цели без никакви потешкотии. Врската со вашиот партнер е стабилна, но имате впечаток дека тој е повеќе фокусиран на своите проблеми, а помалку на вас. Здравјето е солидно и можни се мали проблеми со алергија и грло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber